finanční účetní

  • Brno

Pracovní místo ( finanční účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Nejvyšší správní soud hledá vhodného kandidáta/kandidátku na místo finanční/ho účetní/ho
Požadavky:
středoškolské ekonomické vzdělání s maturitou
podrobná znalost podvojného účetnictví a výkaznictví (organizačních složek státu výhodou)
znalost zákonů a jejich aplikace (vč. prováděcích předpisů):
o zákon č. 531/1991 Sb., o účetnictví, včetně ČÚS
o zákon č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole
o zákon č. 219/2000 Sb., o majetku ČR a jejím vystupování v právních vztazích
o zákon č. 218/2000 Sb., rozpočtová pravidla
velmi dobrá znalost práce s PC (MS Word, Excel, internet)
spolehlivost, schopnost systematické a samostatné práce, pečlivost
ochota dále se vzdělávat
Náplň práce:
provádění účetních operací v systému IRES
úhrada závazků po provedené finanční kontrole
předávání platebních příkazů bance, zaúčtování pokladních dokladů
zpracování podkladů pro výkaznictví
likvidace cestovních příkazů
pravidelná kontrola správnosti zpracování účetních operací
ukládání a archivace dokumentů a evidenčních pomůcek vzniklých z činnosti oddělení hlavního účetního
Nabízíme:
Stabilní zázemí a příjemné pracovní prostředí
Benefity (5 týdnů dovolené, 4 dny indispoziční volno, stravenky, příspěvky z FKSP, pružná pracovní doba, aj.)
Nástup možný již od 10.6.2019
Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, s výkonem práce v sídle Nejvyššího správního soudu na Moravském nám. 6, Brno.
Pracovní poměr se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Platové ohodnocení se řídí nařízením o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, 9. platová t