Hlavní účetní

  • Bystřice

Pracovní místo ( Hlavní účetní ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Pracoviště: Bystřice
POPIS PRACOVNÍ POZICE:
- odpovědnost za komplexní vedení účetnictví v účetní jednotce v souladu s obecně závaznými právními předpisy
- zajištění veškerých činností spojených s interním a externím výkaznictvím
- odpovědnost za organizační vedení pracovníků účtárny a koordinaci jednotlivých činností
- průběžná kontrola účtování veškerých účetních operací, kontrola a inventarizace veškerých účtů
- kontrola nákladů a výnosů
- odpovědnost za sestavování měsíčních a ročních účetních závěrek
- řešení problematických účetních případů
- kontrola hlavní účetní knihy
- příprava podkladů pro audit
- zpracování interních směrnic a instrukcí
- odpovědnost za zpracování daňových přiznání (DPPO, DPH, silniční daň, kontrolní hlášení aj.)
- účast ve škodní komisi
- reporting vedení společnosti
- komunikace a spolupráce s externími subjekty (např. daňový poradce, auditor, banka, finanční úřad atd.).
POŽADAVKY:
- SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru
- praxe na pozici samostatné nebo hlavní účetní alespoň 5 let
- výborná znalost účetnictví a oblasti daní
- dobrá znalost MS Excel
- organizační schopnost vedení týmu pracovníků účtárny (5 pracovníků)
- schopnost metodického řízení
- aktivní přístup
NABÍZÍME:
- zaměstnání ve stabilní společnosti
- finanční ohodnocení dle praxe, kvalifikace a zkušeností
- přátelský kolektiv
- podpora vedení Vašich inovativních námětů
- bohatý program zaměstnaneckých benefitů (stravenky, příspěvek na dovolenou, 5. týden placeného volna, permanentky na sport a kulturu, občerstvení na pracovišti atd.)
- možnost využívat v domluveném rozsahu t