ZDRAVOTNÍ SESTRA DOMÁCÍ PÉČE

  • Písek

Pracovní místo ( ZDRAVOTNÍ SESTRA DOMÁCÍ PÉČE ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Vzdělání, znalosti, zkušenosti
1) Všeobecná sestra.
2) Řidičský průkaz B - aktivní řidič.

Popis domácí ošetřovatelské služby:
Domácí ošetřovatelská služba je určena osobám závislým na cizí pomoci, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou péči z důvodu akutní nebo chronické nemoci nebo pro závažné tělesné, smyslové či mentální poruchy. Zahrnuje také paliativní péči, která je určena osobám v terminálním stadiu. Je poskytována v domácím, pro klienta známém prostředí ve městě Písek a obcích s rozšířenou působností města.

Popis pracovní pozice
1) Registrovaná zdravotní sestra vykonává plánovanou zdravotní péči ve vlastním sociálním prostředí pacienta dle §5 odstavce (2) písmene g) zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách ve znění pozdějších předpisů: ošetřovatelská péče, jejímž účelem je udržení, podpora a navrácení zdraví a uspokojování biologických, psychických a sociálních potřeb změněných nebo vzniklých v souvislosti s poruchou zdravotního stavu jednotlivců nebo v souvislosti s těhotenstvím a porodem, a dále rozvoj, zachování nebo navrácení soběstačnosti; její součástí je péče o nevyléčitelně nemocné, zmírňování jejich utrpení a zajištění klidného umírání a důstojné přirozené smrti. Mezi hlavní ošetřovatelské úkony patří: měření fyziologických funkcí, měření glykémie pomocí glukometru, orientační vyšetření moče, lokální ošetření a převazy kožních defektů, prevence vzniku kožních defektů, ošetření stomií, odběry biologického materiálu, aplikace léčebné terapie, péče o permanentní katétry, výměna permanentních katétrů u žen, rehabilitační ošetřování, dohled na pitný