referenta/ka rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství - zástup z

  • Brno

Pracovní místo ( referenta/ka rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství - zástup z ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Krajský úřad Jihomoravského kraje hledá vhodného kandidáta/kandidátku na místo referenta/referentky rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství
(pracovní poměr na dobu určitou - zástup za mateřskou dovolenou)
Místo výkonu práce: Brno, Cejl 73
Platové podmínky: se řídí zákoníkem práce, v platném znění, a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 9
Termín nástupu: co nejdříve - dle dohody
Charakteristika vykonávané práce: Referent/referentka rozpočtu zajišťuje agendu správy dotací nebo jiných účelově vázaných prostředků pro školy a školská zařízení zřizovaná obcemi; kontroluje čerpání a užití dotací včetně stanovování odvodů a penále za jejich neoprávněné použití nebo zadržení; provádí rozpis rozpočtu svěřených škol a školských zařízení zřizovaných obcemi; sleduje čerpání rozpočtu a efektivnost vynakládání rozpočtových prostředků těchto organizací a dodržování pravidel financování; provádí rozpočtová opatření pro jednotlivé svěřené školské organizace aj.
Uchazeči/uchazečky musí splňovat následující požadavky:
˘ potřebné vzdělání: vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou
˘ studijní obor: nejlépe ekonomický směr
˘ znalost příslušné legislativy: všeobecný přehled v oblasti veřejných rozpočtů - ve školství - související právní předpisy, zákon o krajích
˘ zvláštní odborná způsobilost při finančním hospodaření územních samosprávných celků a jeho přezkumu (do 18 měsíců po nástupu do pracovního poměru)