referenta/ka rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství

  • Brno

Pracovní místo ( referenta/ka rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Ředitel Krajského úřadu Jihomoravského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa
referenta/referentky rozpočtu oddělení rozpočtu a financování odboru školství
Místo výkonu práce: Cejl 73, 601 82 BRNO
Platové podmínky: se řídí zákoníkem práce, v platném znění, a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 9.
Termín nástupu: co nejdříve - dle dohody
Charakteristika vykonávané práce:
Referent/referentka rozpočtu zajišťuje agendu správy dotací nebo jiných účelově vázaných prostředků pro školy a školská zařízení zřizovaná obcemi; kontroluje čerpání a užití dotací včetně stanovování odvodů a penále za jejich neoprávněné použití nebo zadržení; provádí rozpis rozpočtu svěřených škol a školských zařízení zřizovaných obcemi; sleduje čerpání rozpočtu a efektivnost vynakládání rozpočtových prostředků těchto organizací a dodržování pravidel financování; provádí rozpočtová opatření pro jednotlivé svěřené školské organizace aj.
Kontaktní pracovník: Ing. Jan Karas, vedoucí oddělení rozpočtu a financování, odboru školství, telefon 541 653 421.
Požadujeme:
˘ potřebné vzdělání: vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou
˘ studijní obor: nejlépe ekonomický směr
˘ znalost příslušné legislativy: všeobecný přehled v oblasti veřejných rozpočtů - ve školství - související právní předpisy, zákon o krajích
˘ zvláštní odborná způsobilost při finančním hospodaření územních samosprávných celků a jeho přezkumu (do 18 měsíců po nástupu do pracovního poměru)