Sociální pracovník

  • Tachov

Pracovní místo ( Sociální pracovník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Pracoviště:
Úřad práce České republiky - Krajská pobočka v Plzni,
Kontaktní pracoviště Tachov, tř. Míru 1633, 347 01 Tachov
Hlavní náplň činnosti:
- provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé životní situaci
- sociální práce s klientem v hmotné nouzi, poradenská činnost
- přijímání žádostí o dávky hmotné nouze
- zajišťování výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi, včetně vedení ucelené podkladové dokumentace žadatelů, ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení

Kvalifikační a další požadavky:
- ukončené minimálně VOŠ nebo VŠ sociálního zaměření
- odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách - vyšší odborné vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální činnost nebo VŠ zaměřené na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku
- velmi dobrá uživatelská znalost MS Office (Word, Excel)
- praxe v oblasti státní správy - výhodou
- řidičský průkaz sk. B
- práce s lidmi, komunikační dovednosti, profesionální vystupování, asertivní chování, emoční odolnost
- samostatnost, pečlivost, důslednost, flexibilita a spolehlivost
- svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost
Pracovní podmínky:
- platové zařazení v souladu s platnými právními předpisy v 10. platové třídě, po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku v závislosti na odváděné práci
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástu