REFERENT/-KA NA ÚSEKU PŘESTUPKŮ SPRÁVNÍHO OBVODU

  • Hořice

Pracovní místo ( REFERENT/-KA NA ÚSEKU PŘESTUPKŮ SPRÁVNÍHO OBVODU ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

REFERENT/KA NA ÚSEKU PŘESTUPKŮ SPRÁVNÍHO ODBORU
Zákonné předpoklady:
•dosažení 18 let věku, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, ovládání jednacího jazyka, fyzická osoba, která je státním občanem České republiky nebo je cizím státním občanem s trvalým pobytem v České republice
Kvalifikační předpoklady dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů:
•vzdělání nejméně v magisterském studijním programu v oboru právo,
•nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu v jiné oblasti (nebo s termínem dokončení nejpozději do 30. 6. 2022) s následným prokázáním odborné způsobilosti zkouškou provedenou u Ministerstva vnitra,
•nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou při splnění ustanovení § 112 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich (50 let věku a 10 let praxe při projednávání přestupků)
Další požadavky:
•řidičský průkaz skupiny B
•schopnost týmové práce i samostatného rozhodování
•dovednost pracovat s PC
•morální předpoklady pro výkon práce ve veřejné správě
•základní orientace v právních předpisech: zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, zák. č.119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, zák. č. 500/2004 Sb., správní řád, zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, vše ve znění pozdějších předpisů
Výhoda:
•praxe v oboru přestupkových agend
•zkouška zvláštní odborné způsobilosti pro výkon správních činností při přestupkovém řízení ve věcech veřejného pořádku, občanského soužití a majet