Úředník/ce sociálního pracovníka Městského úřadu Sokolov

  • Sokolov

Pracovní místo ( Úředník/ce sociálního pracovníka Městského úřadu Sokolov ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Výběrové řízení na pozici: Úředník/úřednice rozpočtu pro příspěvkové organizace zřízené městem Sokolov

Druh práce: Výkon veřejného opatrovnictví a výkon sociální práce s dospělým klientem v souladu se zákonem č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o práci s osobami v krizových situacích, poskytování sociálního poradenství, vyhledávání a navazování kontaktu s potencionálním klientem v jeho přirozeném prostředí pomocí depistáže. Koordinace poskytování sociálních služeb u klienta a realizace činnosti sociální práce vedoucí k řešení nepříznivé sociální situace a k sociálnímu začleňování osob, spolupráce s jinými státními, samosprávnými či neziskovými institucemi v rámci celého území obce s rozšířenou působností.
Místo výkonu práce: Sokolov
Platové zařazení: 11. platová třída
Trvání pracovního poměru: na dobu neurčitou
Den nástupu do práce: dle dohody

Předpoklady pro vznik pracovního poměru dle § 4 odst. 1 zákona o úřednících

Požadavky na uchazeče
1. ukončené vzdělání odpovídající kvalifikaci pro výkon práce sociálního pracovníka podle zákona
č. 108/2006 Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů,
2. znalost souvisejících právních předpisů, zejména zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi,
zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník,
3. velmi dobrá uživatelská znalost práce s počítačem,
4. řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič).

Výhodou je
1. praxe v oboru sociální práce s dospělým klientem,
2. praxe ve veřejné správě,
3. úspěšné vykonání zkoušky