HR Specialista

  • Česká Lípa

Pracovní místo ( HR Specialista ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

-end to end responsibility for recruitment (internal employees and agency workers) and HR marketing activities
-support managers in hiring requests
-post open positions internally and externally
-cooperate recruitment activities with external personnel agencies
-pre-select candidates (mainly White Collar positions)
-organize interviews with candidates for Hiring Managers
-provide feedback to candidates
-contribute to the development of recruitment strategies and concepts incl. specific projects
-responsible for employer branding activities, close collaboration with communication department
-HR administrative tasks related to hiring new employees
Požadujeme
-university degree in HR, Economics or HR related studies
-work experience 3+ years in Human resources
-English language at advance level
-team player with good communication skills and systematic approach to daily routine tasks
-strong business / customer focus
Nabízíme
-Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti
-Možnost dalšího profesního růstu
-Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně)
-Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu)
-Roční výkonnostní odměnu
-Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce
-Dotované závodní stravování
-Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce
-Sportovní a kulturní aktivity
-Zvýhodněné mobilní tarify
-Možnost flexibilní pracovní doby
První kontakt emailem!
Volné místo hr specialista pro lokalitu Česká Lípa.