Strojní inženýři projektanti, konstruktéři

  • Hrušovany nad Jevišovkou

Pracovní místo ( Strojní inženýři projektanti, konstruktéři ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Pracovní náplň:
Návrh, konstrukce a vývoj průmyslových zařízení a výrobních linek;
Vytváření modelů, celých sestav, nebo jednotlivých komponent, zajištění technické dokumentace, včetně provádění výpočtů, vytváření kusovníků, technologických postupů, katalogů; to vše jako podklady pro výrobu, certifikace a kalkulace, obchodní a marketingové oddělení;
Zodpovědnost začíná vyhledáváním příležitostí k inovacím, přes vlastní konstruování až po uvádění do provozu včetně vyplývajících změn;
Optimalizace technologie konstrukce za účelem minimalizace výrobních nákladů;
Úzká spolupráce a komunikace především se zákazníkem a vlastním výrobním závodem;
Komunikace napříč firmou (elektro, vývoj, IT, marketing, obchod, ekonom oddělení) a externími pracovišti (výrobní firmy, služby, univerzity, ústavy apod.);
Zjišťování a analýza potřeb zákazníka a navrhování vhodného řešení;
Podpora obchodního oddělení v nabídkové fázi (kalkulace cenové nabídky);
Sledování a aplikace vývojových trendů.

Požadavky
VŠ vzdělání v oboru nebo SŠ strojní s maturitou;
Praxe v oboru min. 5 let;
Znalost programu Autodesk Inventor;
Předvedení dosavadní práce z realizovaných projektů, reference;
Samostatné používání výpočtů k navrhování výrobků, strojních soustav, mechanismů a součástí, které jsou často i velmi netradiční; jejich optimální dimenzování, určování životnosti, prověřování spolehlivosti; zahrnuje to mj. výpočty stacionárních i nestacionárních vnitřních i vnějších úloh mechaniky, pevnosti a pružnosti;
Vhled do elektrotechniky, elektroniky, počítačového řízení, hydrauliky, pneumatiky, termodynamiky;