PRACOVNÍK/CE PROGRAMŮ RESOCIALIZACE - DLUHOVÝ A PRACOVNÍ PORADCE

  • Ostrov

Pracovní místo ( PRACOVNÍK/CE PROGRAMŮ RESOCIALIZACE - DLUHOVÝ A PRACOVNÍ PORADCE ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Kontakt: POUZE e-mailem: jan.nemecek@clovekvtisni.cz. Strukturovaný životopis, motivační dopis (rozsah cca 1 normostrana) a případné otázky zašlete na e-mail do 20..8.2017.

Nástupní mzda: 18 000,-
Místo výkonu práce: Ostrov/Karlovarsko
Pracovní doba: 8.00 - 16.30 hodin

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni, kteří budou s námi usilovat o to, aby lidé s trestní minulostí mohli překročit svůj stín, kteří věří, že tato práce má smysl a jsou připraveni provázet klienty v nepříznivých situacích, zvyšovat jejich motivaci ke změně, poskytovat konkrétní pomoc v zadlužení a nezaměstnanosti.

Výběrové řízení proběhne v prostorách regionální pobočky Karlovy Vary, Blahoslavova 5/18, termín bude zájemcům upřesněn.

NÁPLŇ PRÁCE:
- zajištění programu prevence předluženosti a nezaměstnanosti
- poradenství klientům v oblasti získávání pracovních kompetencí a podporu při hledání a udržení práce, popř. vzdělání, a při zbavování se dluhů
- vedení seminářů pro cílovou skupinu (včetně seminářů ve věznici)
- účast na poradách, konzultacích s probačními úředníky, kurátory a dalšími klíčovými osobami v kontextu nepříznivé situace klienta
- analýza situace jednotlivých klientů, včetně negativních faktorů na straně vnějšího, systémového prostředí, a navrhování jejich změny

POŽADUJEME:
- VŠ, VOŠ v oblasti sociální práce, etopedie, pedagogiky a jiné
- terénní i ambulantní působení a aktivní vyhledávání zájemců o službu
- aktivní přístup k dluhové a pracovně právní problematice, resocializaci, sociálnímu znevýhodnění obecně

UVÍTÁME:
- praxi, zkušenost s cílovou skupinou
- schopnost efektivn