Vyšší soudní úředník

  • Prachatice

Pracovní místo ( Vyšší soudní úředník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Popis pracovní pozice vyššího soudního úředníka:
- provádí rozhodovací činnost a ostatní činnosti dle zákona č. 121/2008 Sb., o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství a o změně souvisejících zákonů v platném znění
- provádí práce v oboru statistiky
- provádí práce s rejstříkem ISAS a pracuje s ostatními IS okresního soudu
- provádí lustrace v CEO
- vyhledává data a informace v evidencích státní správy a ostatních veřejných IS v oblasti justice
- provádí porozsudkovou agendu
- provádí výslechy účastníků řízení a další úkony v rámci dožádání
Požadavky na uchazeče:
- právní povědomí - má právní povědomí, ovládá aplikace znalostí zákonů a legislativy běžně
v praxi využívané (obchodní zákoník, občanský zákoník,…), má znalost právních úkonů, dokumentů i subjektů právní praxe
- počítačová způsobilost - ovládá pokročilejším způsobem počítač (databáze, převody mezi kancelářskými aplikacemi, řešení jednodušších problémů)
- bezúhonnost (podmínku bezúhonnosti nesplňuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen za trestný čin, pokud se na něj nehledí, jako by odsouzen nebyl)
Požadované vzdělání:
- ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda na vysoké škole v České republice.
Platové zařazení:
- 11. platová třída dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., platový stupeň dle § 5 odst. 4 písmeno a), přílohy č. 4 nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění.
- možnost prodloužení pracovní smlouvy.
Kontakt:
Křiváček Jan, tel.: 388 305 101, e-mail: jkrivacek@osoud.ptc.justice.cz
Volné místo vyšší soudní úředník pro lokalitu Prach