Referent Správního odboru (agenda OP a CD)

  • Jeseník

Pracovní místo ( Referent Správního odboru (agenda OP a CD) ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

První kontakt písemný!!!

Popis pracovního místa:
referent pořizuje elektronicky prostřednictvím informačního systému žádosti klientů o vyhotovení občanského průkazu (dále jen OP), včetně pořízení digitální fotografie. Zpracovává ohlášení o ztrátě OP, vystavuje potvrzení o OP, vydává vyhotovené OP. Řeší přestupky na úseku občanských průkazů. Pořizuje elektronicky prostřednictvím informačního systému žádosti klientů o vyhotovení cestovního pasu, včetně pořízení digitální fotografie. Přijímá podání žádostí o pasy ve zkrácené lhůtě. Vydává vyhotovené cestovní doklady. Vyřizuje žádosti o vydání cestovní přílohy pro děti do 15 let věku pro jejich pobyt v rámci malého pohraničního styku s Polskem. Řeší přestupky na úseku cestovních dokladů. Zpracovává oznámení o ztrátě a odcizení cestovních dokladů.

Předpoklady pro podání přihlášky:
- státní občanství České republiky, u cizích státních příslušníků trvalý pobyt v ČR
- věk min. 18 let
- svéprávnost
- občanská a morální bezúhonnost
- ovládání jednacího jazyka

Požadavky:
- ukončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou
- znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění; zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění; zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, v platném znění; zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů (zákon o cestovních dokladech); vyhlášky Ministerstva vnitra č.642/2004 Sb., kterou se provádí zákon o evidenci obyvatel, zákon o občanských průkazech a zákon o cestovních dokladech, ve znění pozdě