právník

  • Brno

Pracovní místo ( právník ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Tajemník Magistrátu města Brna vyhlašuje výběrové řízení na funkční místo úředníka/úřednice
právník s místem výkonu práce: Oddělení motivačních programů, Odbor životního prostředí MMB
Charakteristika pozice:
Vykonává komplexní právní agendu veřejné správy v oblasti poskytování dotací v působnosti oddělení. Navrhuje veřejnoprávní smlouvy včetně jejich změn, výpovědí a zrušení. Zajišťuje správu zásad a pravidel pro poskytování dotací a připravuje je k projednání v orgánech města. Zabezpečení výkonu státní správy v oblasti vyřizování stížností, podnětů, oznámení a petic občanů na úseku poskytování dotací. Zpracovává smlouvy o poskytnutí dotace, rozhodnutí a jiné písemnosti. Vykonává veřejnosprávní kontrolu v souladu s platnou legislativou a interními předpisy města.
Bližší informace o druhu práce podá:
Mgr. Lucie Horňáčková, vedoucí Oddělení motivačních programů, tel. 542 174 341,
Ing. Martin Vaněček, vedoucí Odboru životního prostředí, tel. 542 174 500.
Platové podmínky se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů (platová třída 10 - platový tarif od 17.100, Kč + příplatky dle nařízení vlády).
Kvalifikační předpoklady a požadavky:
vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu, obor právo,
znalost právních předpisů:
zák. č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů,
zák. č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů,
zák. č. 320/2001 Sb., o fin