SYSTÉMOVÝ/-Á ADMINISTRÁTOR/-KA - Linux

  • Hradec Králové

Pracovní místo ( SYSTÉMOVÝ/-Á ADMINISTRÁTOR/-KA - Linux ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

- Do našeho IT teamu hledáme dalšího člena. Základní náplní práce bude údržba vnitřní systémové infrastruktury, její koncepční růst a rozvoj. Dále zodpovědnost za zálohování a případnou obnovu dat serverů a systémů. Dostaneš se do kontaktu s nejmodernějšími technologiemi, kterými poskytujeme služby a spravujeme data našich zákazníků. Budeš se podílet na procesu deploymentu a rozvoji infrastruktury, která čítá desítky produkčních a stovky vývojových serverů. Ve spolupráci s vývojáři je třeba hledat a nalézt nové cesty, strategie a způsoby např. při automatizaci procesů a nasazování aplikací nebo zvyšování inteligence našich rozsáhlých monitorovacích systémů.

- Na této pozici se neobejdeš bez chuti se učit a s předchozími zkušenostmi:
• systémy Linux/Unix (zejména distribuce CentOS)
• dockery a orchestračními nástroji (Rancher)
• správou databázových, webových a aplikačních serverů – Oracle, MySQL, Nginx, Apache, Apache tomcat, Postgres
• automatizací serverů řešenou například pomocí nástroje Puppet
• monitoringem služeb a serverů (Zabbix, Sensu)
• základy programovacích jazyků: bash (jazyk Ruby,Perl či Python výhodou)
• logováním – Logstash, Graylog
• verzováním, které u nás řídí GitLab
• virtualizací serverů – VMWare, oVirt
• praktické zkušenosti s konfig
Volné místo systémový/-á administrátor/-ka - linux pro lokalitu Hradec Králové.