právník/čka

  • Brno

Pracovní místo ( právník/čka ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Starosta MČ Brno-sever vyhlašuje v souladu s § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon č. 312/2002 Sb.), výběrové řízení na místo úředníka/úřednice na dobu určitou (zástup za dlouhodobou nemoc): Právník/právnička
Místo výkonu práce: Oddělení přestupků, Odbor vnitřních věcí ÚMČ Brno-sever, Bratislavská 70, 601 47 Brno a ostatní území města Brna
Charakteristika pozice:
- předsedá Komisi k projednávání přestupků Městské části Brno-sever
- samostatně zajišťuje agendu přestupků
- shromažďuje veškeré podklady pro projednávání přestupků
- projednává přestupky, rozhoduje ve věci samé
- provádí konzultační a poradenskou činnost v oboru působnosti územního samosprávného celku
- v případě potřeby provádí šetření na místě samém v rámci přestupkového řízení
Platové podmínky: v souladu se zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění a nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, 10. platová třída, tj. od 17.100,- Kč/měsíc podle délky započitatelné praxe, případně další příplatky dle příslušných právních předpisů.
Termín nástupu: dle dohody
Požadavky:
- vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo
- znalost zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů a z.č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů
- dobré komunikační schopnosti při jednání s lidmi
Dále výhodou:
- praxe ve veřejné správě
Další předpoklady:
- státní občanství ČR, nebo cizí s