Pracovník v sociálních službách

  • Krásná Lípa

Pracovní místo ( Pracovník v sociálních službách ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Místo výkonu práce: Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa, Čelakovského č.p. 40/13
407 46 Krásná Lípa u Rumburka.
Pracovník v sociálních službách vykonávající přímou obslužnou péči 2.08.01
dle Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., katalog prací č. 222/2010 Sb. a kvalifikační předpoklady, kromě
obecných kvalifikačních předpokladů a požadavků musí splňovat další kvalifikační předpoklady a
požadavky vyplývající ze zákona 108/06 Sb. (§ 116 odst. 2) a vyhlášky č. 505/2006 Sb.

a. způsobilost k právním úkonům
Způsobilost k právním úkonům znamená nabývání práv a povinností vlastními právními úkony. Tuto
způsobilost nabývá fyzická osoba v plném rozsahu zletilostí, tedy dovršením osmnáctého roku věku. Před
dosažením tohoto věku se zletilosti nabývá jen uzavřením manželství
b. bezúhonnost
Za bezúhonného se podle zákona považuje ten, kdo nebyl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný
čin, ani trestný čin spáchaný z nedbalosti v souvislosti s vykonáváním činností při poskytování sociálních
služeb nebo činností s nimi srovnatelných nebo ten, jehož odsouzení pro tyto trestné činy bylo zahlazeno nebo se na něj z jiných důvodů hledí, jako by nebyl odsouzen (§ 79 odst. 2, zákona).
c. zdravotní způsobilost
Zdravotní způsobilost zjišťuje a lékařský posudek o zdravotní způsobilosti vydává u zaměstnanců lékař pracovně lékařské služby dle ustn. § 53 a následujících zákona č. 373/2011 Sb., ve znění pozdějších předpisů a všech ustanovení vyhl. č. 79/2013 Sb., v platném znění.
d. odborná způsobilost
Odborná způsobilost pracovníka v sociálních službách, který vykonává přímou obslužnou péči je
definován