Pracovníci v sociálních službách - Centrum Maják

  • Kutná Hora

Pracovní místo ( Pracovníci v sociálních službách - Centrum Maják ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Náplň práce:
- přímá práce s klienty Centra Maják - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (jedná se převážně o klienty ze sociálně vyloučených lokalit ve věku 6 let až 20 let
- individuální a skupinová práce s klienty v nízkoprahovém klubu
- doučování dětí a asistence při přípravě na školní výuku
- plánování, organizování a realizace volnočasových aktivit s klienty
- realizování sociálně výchovných, vzdělávacích a preventivních činností
- pomoc při vyhledávání pracovních nabídek, oslovování zaměstnavatelů, dojednání pohovoru, sepsání životopisu
- pomoc při dalších činnostech, které nejsou klienti schopni sami zvládnout (např. dohledání informací na internetu apod.)
- vedení dokumentace o klientech a o činnostech realizovaných v klubu
- další administrativní úkony dle aktuální potřeby, příležitostní úklid prostor střediska
Požadavky:
- SŠ s maturitou (pedagogický, humanitní směr výhodou)
- rekvalifikační kurz: pracovník v sociálních službách výhodou, nikoliv podmínkou
- schopnost a zejména motivace pracovat s osobami ze sociálně vyloučených lokalit
- dobré komunikační schopnosti, trestní bezúhonnost, spolehlivost
- uživatelská práce na PC
- časová flexibilita - ochota pracovat v odpoledních hodinách
- zkušenosti s prací v sociálních službách velkou výhodou
Nabízíme:
- práci na poloviční úvazek v podobě DPČ/ pracovní smlouvy (20 hodin týdně),
- pracovní doba dle provozu služby: Pondělí až čtvrtek 13:00 - 17:00, pátek dopoledne
- dobré pracovní zázemí, přátelský kolektiv
- zaškolení, získání nových zkušeností při spolupráci s ostatními zaměstnanci
- možnost dalš