analytik/analytička I.Kybernetického operačního centra (KOC) odboru kancelář řed

  • Brno

Pracovní místo ( analytik/analytička I.Kybernetického operačního centra (KOC) odboru kancelář řed ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Provádění systémových analýz složitých procesů detekce bezpečnostních událostí v rámci kybernetického operačního centra, včetně obecných analýz incidentů a událostí pocházejících z činnosti orgánů kraje, příspěvkových organizací a dalších subjektů propojených do systému kybernetické bezpečnosti zabezpečované kybernetickým operačním centrem za využití podkladů a informací Národního centra kybernetické bezpečnosti. Provádění nepřetržitého monitorování vybraných segmentů datových síti JMK a zapojených organizací na výskyt kybernetických bezpečnostních událostí, incidentů, zranitelností a hrozeb. Podíl na všech procesech detekce a řešení kybernetických bezpečnostních událostí, incidentů, zranitelností a hrozeb.
Požadavky a předpoklady:
- dosažené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo v bakalářském studijním programu, studijní obory zaměřené na oblast informatiky a komunikačních a informačních technologií
- znalosti oboru: praktická znalost HW, SW a základních OS, praktické zkušenosti s LAN a WAN sítěmi, znalost bezpečnosti počítačových systémů a sítí, znalost nástrojů a technologií kybernetické bezpečnosti, znalosti v oblasti detekce kybernetických bezpečnostních událostí a incidentů
- znalost anglického jazyka
- dovednosti: analytické myšlení, schopnost pracovat v týmu, dobré komunikační a organizační schopnosti, schopnost vysokého pracovního nasazení a odolnost vůči stresu, schopnost řešit problémy, zodpovědnost, ochota se dále vzdělávat, schopnost aplikace získaných vědomostí, pečlivost, přesnost, preciznost, schopnost koncepční práce, zájem o rozšiřo