Hlavní účetní, mzdová účení

  • Kutná Hora

Pracovní místo ( Hlavní účetní, mzdová účení ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Náplň práce:
- komplexní zodpovědnost za účetnictví organizace
- metodické vedení účetních
- zodpovědnost za vedení mzdové agendy v souladu s platnou legislativou
- měsíční zpracování cca 150 mezd pro HPP, DPČ, DPP
- kompletní zpracování podvojného účetnictví, zpracování účetních uzávěrek a daňových přiznání
- zpracování ročního zúčtování daní z příjmu fyzických osob
- koordinační a kontrolní činnost v oblasti tvorby a dodržování účetního rozvrhu a rozpočtu všech organizačních jednotek zaměstnavatele
- řešení problematických účetních případů
- příprava a shromažďování podkladů pro audit
- komunikace se státními institucemi (ČSSZ, ZP, FÚ)
- sestavování vybraných hlášení a výkazů, zabezpečení povinnosti v oblasti statistického zjišťování vůči ČSÚ a dalším institucím
- spolupráce napříč organizací, především s ekonomkou, účetními a personalistkou organizace
Požadavky:
- min. SŠ ekonomického směru s maturitou
- dobrá znalost mzdové a pracovněprávní legislativy, účetnictví a daňového systému ČR
- praxe ve mzdovém účetnictví podmínkou
- zkušenosti s podvojným účetnictvím podmínkou
- zkušenosti s prací v neziskovém sektoru velkou výhodou
- znalost účetního programu ABRA výhodou
- schopnost komplexního přístupu, analytické a logické uvažování
- samostatnost, aktivní přístup k práci, zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti
- vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, časová flexibilita
- nutné ztotožnění se s posláním organizace a vysoká motivace pro práci v neziskovém sektoru, loajalita, trestní bezúhonnost
- pokročilá znalost práce na PC
Nabízíme:
- zaměstnání ve s