Grafton Recruitment s.r.o. Finance/Accounting English+ Other language

Finance/Accounting English+ Other language

Pracovní náplň
Are you an experienced professional who just relocated to Prague or you are just looking for a change?
Don’t miss your opportunity and apply today for our exciting positions available in Prague.

Our clients are international companies with offices in Prague that support branches in the EMEA (Europe, Middle East and Africa).
You will work in an amazing international team where English will be the main language.

Depending on your current skills and your career choices we will guide you in choosing the best vacancy and we will guide you through the process.

Duties:
* Sorting incoming accounting and contractual documents
* Processing and coding incoming invoices
* Assisting with billing
* Communicating with key vendors and customers regarding any discrepancies in invoices and payments
* Supporting experienced accountants and analysts with monthly closing procedures and reports
* Preparing regular status reports for financial controllers
* Engaging in process improvement initiatives.

Požadavky
* You have at least 1-2 years’ experience in Finance / Business Administration / Economics or related
* Strong analytical and numerical thinking
* Knowledge of MS Office
* Detail-oriented

Nabízíme
* 5 weeks of vacation
* Meal vouchers
* Flexible working hours
* 2 days of home office/month
* Referral Bonus
* Language course
* Sick Days
* Cafeteria

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Finance/Accounting English+ Other language

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Vyšší odborné vzdělání
Plat 30000 - 45000 CZK
Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.