Grafton Recruitment s.r.o. FINANCE opportunity for Graduates! Up to 38 000CZK/m

FINANCE opportunity for Graduates! Up to 38 000CZK/m

Pracovní náplň
We are seeking candidates who are motivated to work in FINANCE, fluent in ENGLISH, prefer working in an INTERNATIONAL environment, and are searching for an opportunity to LEARN new skills and GROW at a professional level at a top worldwide company. The position that we have available is suitable for fresh GRADUATES!

Your responsibilities:
* Preparing financial reports
* Coding and processing invoices
* Analyzing and interpreting data
* Maintaining the database and researching missing information
* Processing data in accordance with internal procedures
* Participation in special projects
* General ad-hoc activities related to this role
* Working closely with other team members

Požadavky
* Background/previous experience in Finance
* Upper-intermediate English, another European language is an advantage
* Superb communication and organizational skills
* Good PC knowledge
* Ability to work individually as well as part of a team
* Ability to work in an international team
* Proactive attitude and drive for efficiency

This position is suitable for EU citizens, or foreigners with a valid work permit in CZ, due to the requirement of immediate working availability

Nabízíme
- Vacation - up to 25 days
- Meal Vouchers
- Life/Pension Insurance Contribution
- Trainings and language courses
- Teambuilding and company events
- Possibility to grow inside the company

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: FINANCE opportunity for Graduates! Up to 38 000CZK/m

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Vyšší odborné vzdělání
Plat 30000 - 38000 CZK
Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.