Grafton Recruitment s.r.o. Regional Invoice Distributor & Processor with ITALIAN - TOP company

Regional Invoice Distributor & Processor with ITALIAN - TOP company

Pracovní náplň
Spread your wings and get experience in a friendly team full of experts ! Use your language skills every day and extend your knowledge in finance field.

A stable and expanding company operating worldwide is currently looking for junior candidates to fill the role of Account Payable. You will make a fresh start, learn a lot and keep growing professionally!

Your main responsibilities will include:

* Sort received invoices on daily basis
* Keep records updated of received related information
* Assign correct dates and Tax codes to each invoice
* Send back invoices to vendors when needed
* Working with electronic database on daily basis
* Work in SAP system on daily basis
* Support monthly/quarterly/yearly close of accounting books
* Processing of AP Invoicing data in accordance to internal procedures and legal requirements
* Regular communication with internal clients

You can count on:

* Stability and professional growth
* Training and courses
* Both friendly and supportive environment

Požadavky
* Fluent English and Italian
* Being keen on finance
* Enjoying administration
* Loving client care
* Spotting every detail and be focused on customers
* Having good Pc skills

This role will let you spread your wings and help you to learn how to fly. We are waiting for unexperienced enthusiasts and skilled experts.

Nabízíme
* Meal vouchers
* Flexi pass
* Language courses
* Covering first 2 days of sickness with 100% of salary
* Life insurance program and Pension savings plan
* Location in the city centre
* International team and environment
* Career opportunities in the one of the most successful companies in the world

Máte zájem o tuto práci?

odpověď

Název pozice: Regional Invoice Distributor & Processor with ITALIAN - TOP company

Pracovní poměr: Plný pracovní úvazek
Minimální požadavky vzdělání: Vysokoškolské vzdělání
Lokalita: Praha
Pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.
Internet: www.grafton.cz

Zadavatel: Personální agentura

Máš zájem o tuto práci? odpovědět zaměstnavateli
Všechna volná místa od: Grafton Recruitment s.r.o.
Informace
Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání.

Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.