Manažer celního oddělení

Pracovní místo ( Manažer celního oddělení ) již není aktuální, zadavatel tuto pozici obsadil, nebo si nepřeje tuto pracovní nabídku dále zobrazovat.

Pracovní náplň

Orientujete se a máte aktivní praxi v oblasti celní problematiky? Komunikace s celní správnou a máte znalosti celní legislativy? Máme pro Vás atraktivní nabídku: Hledáme vhodného kandidáta na pozici Manažera pro celní oddělení pro našeho klienta působící v oblasti mezinárodní námořní/letecké přepravy. Ideálním kandidátem je člověk se zkušenostmi a komunikativní angličtinou.

Odpovědnost za :
• Vystavování celních dokladů, vedení evidence a archivace celních dokladů.
• Kontrola přepravních dokladů.
• Ověřování správnosti deklarovaných zásilek, sledování zásilek a proclívání zásilek v dovozu
• Vyřizování povolení a ostatní administrativy spojené se zjednodušeným postupem
• Vyřizování opožděných plateb cla a úroků z prodlení, řešení celních deliktů, komunikace s celním úřadem a s obchodními partnery
• Příprava komisionářských smluv a plných mocí,
• Spolupráce na tvorbě ceníků za celní odbavení.
• Zpracování objednávek obchodních partnerů.
• Kontrola dodržování celních předpisů.
• Příprava pravidelných zpráv (hlášení), měsíčních výkazů apod.
• Konzultace celní problematiky v rámci oddělení a se zákazníky.
• Plní další úkoly v souladu s pokyny nadřízeného pracovníka
• Vedení podřízených pracovníků v rámci oddělení
• Metodické vedení v oblasti celního odbavení
• Zodpovědnost za produkty v oblasti celního odbavení
• Komunikace s vedením společnosti
• Příprava prezentací v oblasti celního odbavení

Požadavky:
• Min. středoškolské vzdělání s maturitou v oboru provoz, organizace ekonomika dopravy
• Min. dva roky na podobné pozici
• Velice dobrá znalost